facebook

Niebieski laser krzyżowy

Laser krzyżowy CL4D-B


Marka Nivel System po sukcesach związanych z laserami krzyżowymi CL3D(3 wiązki) wprowadza na rynek nowe, innowacyjne urządzenie z aż 4 wiązkami i niebieskim kolorem lasera.

Laser CL4D-B wyposażony został w japońską diodę marki SHARP. Światło lasera o długości fali 505nm w porównaniu z innymi, np. w kolorze zielonym (515 – 535 nm) daje jeszcze większy komfort pracy. Urządzenie wyposażone zostało w 4 głowice laserowe 360° (dwie w pionie i dwie w poziomie).
Dolna głowica znajduje się pod spodem urządzenia.
Takie rozwiązanie pozwoliło usytuować wiązkę poziomą na wysokości 17mm. I właśnie ta 4-ta, nisko generowana wiązka zapewnia kontrolę poziomu jak najbliżej podłogi, czy to przy wylewaniu posadzki, układaniu terakoty czy montażu elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych.Parametry lasera budowlanego


CL4D-B
to bardzo dokładne narzędzie pomiarowe, umożliwia prace z dokładnością ±0,5mm na 5m. Jest to absolutnie jeden z najbardziej dokładnych laserów krzyżowych na rynku, co potwierdza dedykowany certyfikat kalibracji. Warto wspomnieć, że sprzęt oferuje elektroniczny system tłumienia drgań. 
Elektroniczny kompensator w porównaniu z magnetycznym, dużo skuteczniej eliminuje drgania wiązki, szybciej je stabilizuje i wyklucza niepoprawne wskazania na budowie.CL4D-B
, podobnie jak inne lasery Nivel System, oferowany jest z bogatym pakietem akcesoriów.

W wyposażeniu znajdziemy akumulator litowo-jonowy, okulary laserowe zwiększające widzialność lasera, multi-adapter laserowy do montażu lasera w najróżniejszych konfiguracjach oraz winda laserowa, do precyzyjnego wpasowania dolnej wiązki lasera.
Sprzęt został bardzo dobrze zabezpieczony przed działaniem kurzu i wody, potwierdzone jest to klasą odporności IP54. 


Głowice zabezpieczono metalowymi korpusami, a szybki posiadają filtr antyrefleksyjny (wiązka laserowa nie odbija się od szybki, nie tworzą się poświaty laserowe). Narożniki urządzenia posiadają gumowe ochraniacze, co eliminuje ewentualne otarcia i zapewnia pewniejszy uchwyt lasera.

Czytaj więcej >>>