facebook

Jaki laser krzyżowy do 500 zł? Przegląd najlepszych modeli

Czy da się prowadzić prace budowlane lub remontowe bez używania instrumentów pomiarowych? Być może, jednak w przypadku kosztownej inwestycji finansowej, jaką bez wątpienia jest przygotowanie lokalu do zamieszkania, polecamy wybór rozsądniejszego rozwiązania. W większości zadań konieczne będzie zastosowanie lasera krzyżowego, czyli urządzenia wyznaczającego linie, dzięki któremu można sprawnie przeprowadzać kolejne etapy budowy lub remontu. Jaki laser krzyżowy do 500 zł wybrać i co wziąć pod uwagę przed jego zakupem?

laser krzyżowy wykorzystywany podczas prac budowlanych
Jaki laser krzyżowy do 300 zł?

Głównym zadaniem lasera jest ułatwienie prac budowlanych. Wyznacza pion, poziom oraz kąty proste poprzez wysyłanie wiązek laserowych. Laser krzyżowy najczęściej stosuje się podczas generalnych remontów, kiedy przychodzi czas na wykonanie pomiarów pomieszczeń, położenie instalacji czy wykończenie ścian i podłóg. Sprawdza się również w prostych pracach domowych, takich jak wieszanie mebli czy dekoracji.

Niwelowanie nierówności nie jest jedynie gratką dla perfekcjonistów, którzy wszelkie odchylenia dostrzegają gołym okiem. Konieczność zastosowania urządzenia wynika przede wszystkim z eliminacji zagrożeń, jakie niesie za sobą niestaranne przeprowadzenie prac budowlanych. Z tego powodu, zastanawiając się, jaki laser krzyżowy wybrać, warto zasugerować się ceną, a dokładniej mówiąc, nie wybierać najtańszych modeli dostępnych na rynku. Dlaczego?

Dobry laser krzyżowy cechuje się dokładnością pomiarową nawet do 1 mm. Wpływ na tryb pracy ma też długość wiązki światła. Im szerszy zakres prac budowlanych, tym musi być ona większa. Również jakość optyki jest istotna, ponieważ jeśli wiązka lasera będzie słabo widoczna, to nawet najwyższa dokładność pomiarowa nie ułatwi poprawnego przeprowadzenia prac.

Dobrze jest wybrać rozwiązanie kompleksowe, które przyda się podczas każdego remontu. Z drugiej strony, czy nie warto dopłacić 100-200 zł, by mieć gwarancję jakości? Ile czasu i pieniędzy mogą kosztować poprawki po niedokładnym pomiarze, na przykład gdy celem prac budowlanych jest położenie instalacji elektrycznej albo kafelków na ścianie czy podłodze? Skuwanie niepoprawnie wykończonych powierzchni jest zmorą wielu fachowców oraz niepotrzebnym kosztem dla właścicieli lokalu. Warto więc zadać sobie pytanie: czy na pewno stać mnie na zakup lasera za 300 zł? 

Cena ma wpływ na jakość produktu, w tym na dokładność pracy urządzenia oraz sposób jego wykonania. Zdecydowanie lepiej jest wybrać laser odrobinę droższy – tym bardziej że trzeba wydać niewiele więcej niż 300 zł, ale otrzymać produkt spełniający wysokie wymagania.

mężczyzna korzysta z lasera krzyżowego przy układaniu płytek

Jaki laser kupić do 500 zł?

Poszukując lasera krzyżowego do 500 zł, z pewnością znajdziemy wiele sprawdzonych rozwiązań. Takie urządzenia cechują się większą dokładnością i precyzją, są też wyposażone w statywy czy wysięgniki ułatwiające wykonanie pomiarów. Dodatkowo obudowa sprzętu jest wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia. Na jakie modele warto więc zwrócić uwagę?

Podłogowy laser krzyżowy Nivel System FL1

Podłogowy laser krzyżowy Nivel System FL1 sprawdza się w pracach wykończeniowych, takich jak montaż ścianek działowych czy podwieszanych sufitów, a także do układania glazury zarówno na ścianie, jak i podłodze. Ma cechy i funkcje lasera podłogowego oraz krzyżowego, dzięki czemu jest jeszcze bardziej wszechstronny. Pracuje z dokładnością ±1mm/5m. Generuje wiązkę widzialną nawet w mocnym nasłonecznieniu.

podłogowy laser krzyżowy Nivel System FL1
Podłogowy laser krzyżowy Nivel System FL1

Laser krzyżowy Nivel System CL1

Laser krzyżowy Nivel System CL1 może wyznaczać płaszczyznę poziomą, pionową lub obie jednocześnie. Wyraźna wiązka laserowa umożliwia prowadzenie zaawansowanych prac budowlanych wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz budynku. Pracuje z dokładnością ±1mm/3m. Opcja szybkiego poziomowania zapewniana przez magnetyczny system kompensacji drgań pozwala na wyznaczenie stabilnej wiązki. Obudowa została wykonana z gumy, dzięki czemu sprzęt jest odporny na wstrząsy, a także chroniony przed pyłem i zachlapaniem.

laser krzyżowy Nivel System CL1
Laser krzyżowy Nivel System CL1

Laser krzyżowy CL1 + statyw SJJ-M1 EX z wysięgnikiem

Laser krzyżowy CL1 + statyw SJJ-M1 EX z wysięgnikiem to opcja modelu CL1 poszerzona o stabilny, aluminiowy statyw. Sprzęt może pracować na maksymalnej wysokości wynoszącej 182 cm. Zaciski zabezpieczają laser przed strąceniem ze statywu, zaś cała konstrukcja jest lekka i łatwa w transporcie.

laser krzyżowy CL1 + statyw SJJ-M1 EX z wysięgnikiem

Laser krzyżowy CL1 + statyw SJJ-M1 EX z wysięgnikiem

Laser krzyżowy CL1 + tyczka 3,3 m

Laser krzyżowy CL1 + tyczka 3,3 m to kolejna propozycja poszerzonej wersji polecanego przez nas modelu lasera. Tym razem wariant został wyposażony dodatkowo w skręcaną tyczkę rozporową o maksymalnej wysokości 3,3 m. Aluminiowa konstrukcja dzieli się na 5 mniejszych sekcji, dzięki czemu może być użytkowana w pomieszczeniach o różnej wysokości. Stabilny uchwyt chroni laser zamontowany na tyczce.

 laser krzyżowy CL1 + tyczka 3,3 m
Laser krzyżowy CL1 + tyczka 3,3 m

Jaki laser krzyżowy kupić?

Oferta omawianych instrumentów pomiarowych jest bardzo szeroka. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki laser krzyżowy kupić, podjęcie decyzji powinno Ci ułatwić udzielenie odpowiedzi na 3 pytania.

  • Czy laser jest Ci potrzebny do pracy zarobkowej?
  • Czy będziesz często z niego korzystać?
  • Czy będziesz wykonywać prace wymagające nienagannej precyzji i dokładności pomiaru?

Jeśli odpowiedziałeś TAK na wszystkie pytania, zdecydowanie polecamy wybór droższego, bardziej zaawansowanego modelu. Jeśli nie, z powodzeniem możesz postawić na jeden z powyższych laserów krzyżowych do 500 zł. To kompleksowe, a zarazem skuteczne rozwiązania, które przez lata będą sprawdzać się w domowych warunkach.