facebook

Dron DJI Phantom 4 Multispectral

Producent: Producent DJI

Produkt dostępny
Cena: 18 000,00 zł netto21 500,00 zł
Cena: 22 140,00 zł brutto26 445,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 26 445,00 zł brutto
Dostawa: darmowa
Szczegóły produktu:

DJI Phantom 4 Multispectral

Specjalistyczne urządzenie stworzone z myślą o branży rolniczej oraz leśnictwie. Dzięki złożonej technologii obserwacji zbiorów, dron pozwala na zaawansowane planowanie lotów, przechwytywanie danych oraz ich skomplikowaną analizę. Intuicyjna aplikacja DJI na iOS, sprawia, że opracowywanie tras lotów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zintegrowany system kamer multispektralnych w połączeniu ze standardową kamerą, umożliwiają szczegółową kontrolę stanu roślin. Sprzęt jest wyposażony w podgląd na żywo oraz funkcję TimeSync. Istnieje możliwość wyboru wersji ze stacją D-RTK.

Zaawansowany dron dla sektora rolniczego

Dron Phantom 4 Multispectral to jeden z najbardziej zaawansowanych produktów od DJI. Jego parametry techniczne oraz funkcjonalności, jakie oferuje sprawiają, że ułatwi pracę w każdym gospodarstwie rolniczym. Sprzęt sprawdza się na dużych obszarach terenu, gdzie precyzyjna kontrola stanu wegetacji jest trudna lub nawet niemal niemożliwa. Dron usprawnia kontrolę stanu upraw nawet w odległości do 5 kilometrów od osoby sterującej sprzętem. Urządzenie podlega dwuletniej gwarancji producenta i pochodzi z europejskiej dystrybucji, dzięki czemu jest kompatybilne ze sprzętem elektronicznym zakupionym w Polsce. Zamawiając drona Phantom 4 Multispectral, otrzymujesz od nas w prezencie bezpłatną dostawę oraz prawo do darmowego zwrotu przesyłki w ciągu 2 tygodni od jej odbioru.

Dodatkowe bezpieczeństwo

Lot dronem może odbywać się w niebezpiecznych warunkach z duża ilością przeszkód i nawet doświadczony operator może popełnić błąd. Dlatego w cenę drona jest wliczone roczne ubezpieczenie od producenta - DJI Care Refresh. Obejmuje ono wszystkie błędy ze strony operatora, zderzenia a nawet zalanie. W razie wypadku za niską opłatą dron jest naprawiany lub wymieniany na zupełnie nową jednostkę. W ciągu roku możliwe są dwie wymiany koszt pierwszej z nich wynosi 1 599 zł, a koszt drugiej to 1 999 zł.

Dlaczego warto wybrać drona DJI Phantom 4 Multispectral?

ZŁOŻONY SYSTEM OBRAZOWANIA  Phantom 4 Multispectral został wyposażony w zbiór 6 kamer, dzięki czemu oferuje system kompleksowego monitoringu terenu z dużą szczegółowością. Dron wykonuje zdjęcia rolnicze oraz filmy na dużych obszarach. Jedna kamera RGB oraz 5 dodatkowych kamer multispektralnych wykorzystujących podczerwień, pozwala na precyzyjną analizę stanu sfotografowanych terenów.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ SPRZĘTU  Phantom 4 Multispectral ma w zestawie niezwykle pojemny akumulator litowo-polimerowy o pojemności 6000 mAh. Dzięki zastosowaniu tak dużej baterii, sprzęt może unosić się w powietrzu przez 27 minut. Zasięg lotu to 5 kilometrów, a maksymalna prędkość lotu wynosi 58 km/h.

3-OSIOWA STABILIZACJA OBRAZU Dron rolniczy od DJI posiada trzyosiowy gimbal, który zapewnia idealną stabilizację obrazu nawet w najtrudniejszych warunkach. Stabilizator utrzymuje pozycję kamery i pozwala na uzyskanie idealnie ostrych zdjęć podczas lotu. Profesjonalny gimbal, znacznie poprawia jakość zdjęć, przez co dane o zbiorach gromadzone przez drona są dużo dokładniejsze.

CZUJNIK ŚWIATŁA SŁONECZNEGO  Dron rolniczy Phantom 4 Multispectral posiada wbudowany czujnik światła słonecznego, który wykrywa działanie i natężenie promieniowania słonecznego. Dzięki tej funkcji sprzęt przyda się podczas przeprowadzania skomplikowanych analiz stanu plonów z uwzględnieniem pory dnia.

PODWÓJNY OBRAZ NDVI I RGB  Dzięki zastosowaniu kamer różnego rodzaju, Phantom 4 Multispectral umożliwia podgląd otoczenia w dwóch trybach - standardowym RGB oraz dedykowanym w rolnictwie NDVI (podgląd indeksu wegetacyjnego). Dzięki połączeniu obu z nich, dron pozwoli Ci dużo szybciej zareagować w przypadku problemów z uprawami.

FUNKCJA SYNCHRONIZACJI TIMESYNC  Opcja TimeSync, czyli możliwość przypisania obrazu do szczegółowego położenia drona, to jedna z najbardziej potrzebnych funkcji dostępnych w modelu Phantom 4 Multispectral. Dzięki niej możesz z dokładnością do centymetra sprawdzić, w jakim miejscu został zarejestrowany film lub zdjęcie.

Zaawansowany dron o wysokiej wydajności

Phantom 4 Multispectral to zaawansowany dron dla rolnictwa, który pozwoli Ci na dokładny monitoring stanu upraw z odległości do 5 km. Dzięki systemowi sześciu kamer, dron umożliwi Ci nagranie obrazu obejmującego znaczne obszary w przestrzeni. Dron oprócz rejestracji obrazu, posiada zaawansowane funkcje ułatwiające analizę problemów w terenie. Sprzęt znacznie ułatwi Ci codzienną pracę i pozwoli na szybkie monitorowania kondycji pól i plonów. Dzięki niemu zaplanujesz wszelkie konieczne działanie w terenie bez konieczności przemieszczania się.

Dron dla branży rolniczej z dokładną lokalizacją

Lokalizacja w dronie Phantom 4 Multispectral opiera się na podwójnym systemie GPS+GLONASS. Zaawansowana technologia określania położenia sprawia, że sprzętem możesz nawigować z dokładnością do centymetra. Dodatkowo dron łączy informacje o aktualnym położeniu z odpowiednim momentem nagrania. Funkcja ta pozwoli Ci sprawdzić, gdzie dokładnie nagrany został obraz. Decydując się na zakup drona DJI Phantom 4 Multispectral, w zestawie oprócz urządzenia znajdziesz akcesoria dodatkowe, takie jak statyw, śmigła, dwa akumulatory, hub ładowania, kabel micro-USB, aparaturę sterującą, osłonę gimbala, kartę pamięci, walizkę transportową oraz roczne licencje na oprogramowanie.

Specyfikacja Phantoma 4 Multispectral

Masa startowa 1487 g
Przekątna 350 mm
Maksymalny pułap n.p.m. 6000 m
Maksymalna prędkość wznoszenia 6 m/s (lot automatyczny); 5 m/s (manualna kontrola)
Maksymalna prędkość opadania 3 m/s
Maksymalna prędkość 50 km/h (P-mode); 58 km/h (A-mode)
Maksymalny czas lotu ok. 27 minut
Temperatura pracy 0° do 40° C
Częstotliwość 2.4000 GHz - 2.4835 GHz (Europa)
Moc nadajnika (EIRP) 2.4 GHz: < 20 dBm (CE)
Dokładność zawisu RTK włączone i działające prawidłowo:
Pionowo: ± 0.1 m; Poziomo: ± 0.1 m
RTK wyłączone:
Pionowo: ± 0.1 m (z pozycjonowaniem optycznym); ± 0.5 m (z pozycjonowaniem GNSS)
Poziomo: ± 0.3 m (z pozycjonowaniem optycznym); ± 1.5 m (z pozycjonowaniem GNSS)
Kompensacja położenia obrazu Relatywne pozycje środka każdego z sześciu sensorów oraz środek wbudowanej anteny D-RTK został skalibrowany i jest zapisywany w formacie EXIF w każdym obrazie
   
GNSS  
Typ GNSS GPS + GLONASS
RTK GNSS Używana częstotliwość:
GPS: L1/L2; GLONASS: L1/L2
Czas ustabilizowania sygnału: < 50 s
Dokładność pozycjonowania: Pionowo 1.5 cm + 1 ppm (RMS); Poziomo 1 cm + 1 ppm (RMS).
(1 ppm oznacza przyrost błędu pomiaru o 1 mm za każdy 1 km prędkości poruszania.)
Dokładność pomiaru prędkości: 0.03 m/s
   
MAPOWANIE  
Terenowa wielkość piksela (GSD) (H/18.9) cm/piksel, H oznacza stosunek pułapu drona do obszaru mapowanego (jednostka: m)
Pokrycie terenu Maksymalne pokrycie ok. 0.47 km2 terenu na jednym przelocie na pułapie 180 m (GSD - ok. 9.52 cm/piksel)
   
GIMBAL  
Kontrolowany zakres Tilt: -90° do +30°
   
SYSTEM POZYCJONOWANIA OPTYCZNEGO  
Dopuszczalna prędkość ≤ 50 km/h na wysokości 2 m nad ziemią przy odpowiednim oświetleniu
Wysokość wykrycia 0 - 10 m
Odległość wykrycia 0 - 10 m
Zakres wykrycia przeszkód 0.7 - 30 m
Środowisko pracy Powierzchnie z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux)
   
KAMERA  
Sensory 6x 1/2.9” CMOS, w tym 1x sensor RGB oraz 5x sensor multispektralny
Efektywne piksele: 2.08 MP na każdy sensor
Pasma Blue (B): 450 nm ± 16 nm; Green (G): 560 nm ± 16 nm; Red (R): 650 nm ± 16 nm; Red edge (RE): 730 nm ± 16 nm; Near-infrared (NIR): 840 nm ± 26 nm
Optyka 5.74 mm (35 mm ekwiwalent: 40 mm), autofocus ∞, przysłona: f/2.2
Zakres ISO sensora RGB 200 - 800
Gain (sensory multispektralne) 1 - 8x
Migawka elektroniczna global shutter, 1/100 - 1/20000 s (fotografia zwykła); 1/100 - 1/10000 s (fotografia multispektralna)
Maksymalny rozmiar obrazu 1600×1300 (4:3.25)
Format Foto JPEG (fotografia zwykła) + TIFF (fotografia multispektralna)
Obsługiwane systemy plików FAT32 (≤ 32 GB); exFAT (> 32 GB)
Obsługiwane karty SD microSD, wymagana prędkość zapisu ≥15 MB/s, Maks. pojemność: 128 GB. Wymagana klasa 10 lub UHS-1
Temperatura pracy 0° do 40° C 
   
APARATURA STERUJĄCA  
Częstotliwość 2.4000 GHz to 2.4835 GHz (Europa)
Moc nadajnika (EIRP) 2.4 GHz: < 20 dBm (CE)
Maksymalny zasięg transmisji CE: 5 km (otwarty teren, wolny od zakłóceń) 
Wbudowana bateria 6000 mAh LiPo 2S
Prąd pracy 1.2 A @ 7.4 V
Mocowanie urządzenia mobilnego Tablety i smartfony
Temperatura pracy 0° to 40° C
   
BATERIA  
Pojemność 5870 mAh
Napięcie 15.2 V
Typ baterii LiPo 4S
Energia 89.2 Wh
Waga 468 g
Temperatura pracy -10° do 40° C
Temperatura ładowania 5° do 40° C
Maksymalna moc ładowania 160 W
   
HUB DO ŁADOWANIA  
Napięcie 17.5 V
Temperatura pracy 5° do 40° C
   
ZASILACZ  
Napięcie 17.4 V
Moc znamionowa 160 W

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię