facebook

Dron DJI Matrice 300 RTK z kamerą Zenmuse P1, oprogramowaniem Pix4Dmapper, abonamentem TPI NETpro UAV oraz dostępem do portalu Skysnap

Producent: DJI

Produkt dostępny
Cena: 77 000,00 zł netto84 000,00 zł
Cena: 94 710,00 zł brutto103 320,00 zł
Dostawa: darmowa
Szczegóły produktu:
Promocyjny zestaw na lato - dron DJI Matrice 300 RTK:
 + kamera Zenmuse P1,
 + oprogramowanie Pix4Dmapper (licencja wieczysta, jednostanowiskowa),
 + dostęp do poprawek sieci TPI NETpro UAV - abonament 100 godzin przez 12 miesięcy,
 + dostęp do portalu Skysnap przez 6 miesięcy za darmo!


Martice 300 RTK jest dronem do zastosowań przemysłowych, który czerpie inspirację z nowoczesnych systemów lotniczych. Oferuje on do 55 minut lotu, maksymalny zasięg transmisji do 8 km, zaawansowane funkcje AI, 6 czujników kierunkowych i pozycjonujących oraz wiele innych. Matrice 300 RTK wyznacza nowe standardy, łącząc w sobie inteligencję z niezrównaną wydajnością i niezawodnością

Mocowanie wielu akcesoriów
Udoskonalona konstrukcja ramy i układu napędowego zapewnia bardziej wydajny i stabilny lot, nawet w trudnych warunkach. Skonfiguruj swojego M300 RTK dostosowując go do swoich potrzeb. Zamontuj do trzech akcesoriów jednocześnie, z maksymalnym obciążeniem do 2.7 kg.

 

 

 Inteligentne Inspekcje
Matrice 300 RTK posiada wiele funkcji, które pozwolą Ci przeprowadzić inteligentne inspekcje. W celu zautomatyzowania misji, możesz stworzyć szablon lotu, w którym można zapisać parametry takie jak orientacja gimbala, wyzwalanie migawki czy korzystanie z funkcji Zoom. Inteligentny system przeliczeniowy AI Spot-Check rozpozna obiekt zainteresowania i identyfikuje go w kolejnych misjach zapewniając spójne dane. Z kolei funkcja Waypoints 2.0 umożliwia stworzenie aż do 65 tysięcy punktów przelotowych!Potężny system wizyjny, na którym można polegać
Aby zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność lotu, czujniki dual-vision i TOF znajdują się po wszystkich sześciu stronach drona, oferując maksymalny zasięg wykrywania do 40 m, z możliwością dostosowywania sposobu wykrywania przeszkód za pomocą aplikacji DJI Pilot. Nawet w trudnych środowiskach operacyjnych, 6-kierunkowy system wykrywania i pozycjonowania pomaga zachować bezpieczeństwo lotu i misji.

Profesjonalna konserwacja floty dronów
Nowy zintegrowany System Zarządzania Bezpieczeństwem wyświetla bieżący stan wszystkich urządzeń systemowych i umożliwia korzystanie z poradnika rozwiązywania problemów. W systemie znajdują się również dzienniki lotów drona, czas lotu i przebieg przez cały cykl życia, a także wskazówki dotyczące obsługi i konserwacji. Natomiast wbudowane systemy redundancji pomagają utrzymać sprawność wszystkich systemów podczas wykonywania trudnych misji.

 

 

 

Inteligentne aplikacje
Specjalnie dla użytkowników komercyjnych opracowano aplikację DJI Pilot, która umożliwia w pełni wykorzystywać możliwości drona. Optymalizuje warunki lotu, aby uzyskać najwyższą wydajność. Drugą aplikacją wartą uwagi jest DJI Flighthub, która umożliwia zarządzanie operacjami dronów i wspiera duże organizacje w efektywnym planowaniu operacji lotniczych.

Payload SDK
Zintegruj różnorodne moduły innych firm, takie jak: detektory gazu, głośniki, czujniki wielospektralne i inne urządzenia. Payload SDK wspiera DJI SkyPort, DJI SkyPort V2 oraz DJI X-Port. Poprzez wsparcie tych programów znacznie redukuje zużycie modułów maksymalizując potencjał Twoich podzespołów w bardziej zróżnicowanych scenariuszach.Onboard i Mobile SDK
Wbudowany zestaw SDK obsługuje niestandardowe opracowywanie szerokiej gamy funkcji, takich jak 6 kierunkowe wykrywanie przeszkód i pozycjonowanie, system zarządzania UAV Health, Waypoints 2.0 i inne. Dzięki szerokiej gamie aplikacji mobilnych innych firm możesz odblokować możliwości swojej platformy latającej, aby spełnić specjalne potrzeby misji. Korzystając z Mobile SDK, M300 RTK obsługuje tworzenie aplikacji mobilnych o wysokim stopniu dostosowania.


DJI Zenmuse P1 to dedykowane rozwiązanie stworzone do fotogrametrii i modelowania 3D. DJI Zenmuse P1 wyposażony jest w pełnoklatkowy 45-megapikselowy sensor CMOS z opcjami obiektywów 24 mm, 35 mm i 50 mm, na 3-osiowym stabilizowanym gimbalu.

Zalety

 • pełnoklatkowy sensor 45 megapikseli
 • mechaniczna migawka
 • interwał zdjęć 0,7s
 • 3 osiowa stabilizacja
 • TimeSync 2.0
 • wymienne obiektywy: 24mm, 35mm, 50mm.
 • bez GCP: dokładność pozioma 3 cm / dokładność pionowa 5 cm
 • wysoka wydajność: pokrycie obszaru 3 km^2 podczas jednego lotu
 • TimeSync 2.0 Synchronizacja systemu na poziomie milisekund
 • 3-osiowy stabilizowany gimbal z funkcją Smart Oblique Capture

DJI Zenmuse P1

Stworzone do fotogrametrii

W połączeniu z platformą M300 RTK i DJI Terra, DJI P1 zapewnia wydajne i precyzyjne rozwiązanie do fotogrametrii lotniczej dla wymagających klientów.

DJI Zenmuse P1

Oblique Capture

Nawet do 7,5 km2 obszaru w ciągu jednego dnia roboczego za pomocą DJI Zenmuse P1. Zwiększ wydajność swoich prac dzięki Smart Oblique Capture, w którym gimbal automatycznie ustawia pozycję, aby robić zdjęcia pod różnymi kątami, dzięki temu Zenmuse P1 osiąga wydajność kamer z pięcioma obiektywami ustawionymi pod rożnymi kątami.

Opcje obiektywów

5 mm jest odpowiednia dla większości prac fotogrametrycznych. Gdyby wysokość operacyjna UAV musiała być wyższa przy zachowaniu tej samej rozdzielczości, użytkownik ma również opcję obiektywu 50 mm. Podobnie obiektyw 24 mm jest dostępny do lotów na niższych wysokościach.

DJI Zenmuse P1

Smart Data Management

Intuicyjny, prosty i inteligentny proces pracy w fotogrametrii.
Wszystko w jednym miejscu przechowywania obrazów, danych GNSS i plików logów.
Odpowiednie parametry kamery, parametry UAV, które obejmują również aktualny stan RTK, są automatycznie zapisywane w metadanych obrazu.
Automatycznie wygenerowany folder danych pomiarowych według nazwy misji i czasu.

DJI Zenmuse P1Pix4Dmapper - profesjonalne oprogramowanie fotogrametryczne

Oprogramowanie Pix4D oferuje szeroką gamę produktów, które służą do opracowywania zdjęć pochodzących z nalotów fotogrametrycznych wykonanych bezzałogowymi statkami powietrznymi naziemnych, bądź też naziemnych. Pix4Dmapper pozwala na tworzenie wysokiej jakości chmur punktów, modeli 3D, numerycznych modeli terenu oraz ortofotomap do specjalistycznych branżowych analiz.

Kolorowe chmury punktów

Pix4Dmapper z łatwością generuje barwną chmurę punktów 3D, pozwalającą na dokładną lokalizację obiektu w przestrzeni. Wbudowany algorytm dokonuje jej klasyfikacji przyporządkowując każdy punkt do odpowiedniej grupy. Dzięki intuicyjnemu modułowi edycji chmury punktów użytkownik może dodać niezliczoną ilość nowych grup i ręcznie przyporządkować punkty do utworzonych przez siebie grup.

Pochodną gęstej chmury punktów jest model Mesh. Pozwala on na tworzenie pełnych, realistycznych modeli 3D, którym można nadawać odpowiednie tekstury, czyniąc je idealnymi produktami do wizualizacji. Możliwość tworzenia i eksportu filmów typu flight-through, czyli przelotów kamery po trasie zaprojektowanej przez użytkownika, daje ogromne możliwości prezentacji i wizualizacji swoich prac.

Numeryczny model terenu i ortofotomozaika

W środowisku aplikacji Pix4Dmapper tworzenie precyzyjnych ortofotomap o wysokiej rozdzielczości na podstawie zdjęć lotniczych staje się prostsze i szybsze. Dzięki klasyfikacji chmury punktów wykonać można wysoce dokładny numeryczny modelu terenu oraz warstwice w formie wektorowej.

Pix4D z kompleksowymi rozwiązaniami dla rolnictwa

Pix4Dmapper umożliwia pracę nie tylko na zdjęciach wykonanych w paśmie widzialnym RGB, pozwala również pracować na zobrazowaniach z kamer multispektralnych. Dzięki sensorom NIR z łatwością opracujemy mapę indeksu wegetacyjnego NDVI lub GNDVI, mapę wilgotności gleb, mapę niedoboru składników odżywczych w pokrywie roślinnej bądź mapę szkód wywołanych występowaniem szkodników. Ortofotomapę oraz mapy wskaźników wegetacyjnych można nakładać na siebie, a także wyeksportować w pliku *.shapefile do analiz w środowisku GIS

Color point cloud
Output formats: .las, .laz, .ply, .xyz

Classified point cloud
Output formats: .las, .laz

Orthomosaic
Output formats: GeoTiff (.tif), .kml

Digital surface model (DSM)
Output formats: GeoTiff (.tif), .xyz, .las, .laz

Digital terrain model (DTM)
Digital elevation model (DEM)

Output formats: GeoTiff (.tif)

3D textured mesh
Output formats: .ply, .fbx, .dxf, .obj, .pdf
Level-of-detail mesh in .osgb, .slpk

Contour lines
Output formats: .shp, .dxf, .pdf

Facade digital surface model
Output formats: GeoTiff (.tif)

Facade orthomosaic
Output formats: GeoTiff (.tif)

Reflectance maps
Output formats: GeoTiff (.tif), .shp

Index maps
Output formats: GeoTiff (.tif), .shp

Thermal maps
Output formats: GeoTiff (.tif)


Sieć TPI NETpro składa się ze 141 stacji referencyjnych rozmieszczonych równomiernie na terenie Polski oraz na terenach przygranicznych. Jest to pierwszy w kraju ogólnopolski system udostępniający korekty do pomiarów GNSS w czterech systemach GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou.

Dane rejestrowane przez stacje referencyjne są przetwarzane przez oprogramowanie TopNET, następnie zaś na ich podstawie generowane są korekty do pomiarów GNSS w czasie rzeczywistym.Raporty Pomiarowe

Na podstawie danych z drona nasi eksperci przeprowadzą dokładną analizę i pomiar wybranych przez Ciebie obszarów lub elementów. Szczegółowy raport podsumowuje pomiary terenu lub obiektu i wykryte rozbieżności. Największe korzyści to:

 

 • Dokładny i obiektywny pomiar pozwalający na efektywną komunikację podczas podejmowania działań, zanim staną się one kosztowne.

 

 •  Możliwość szczegółowego porównania terenu lub obiektu z wykorzystaniem narzędzi online w różnych okresach użytkowania.

 

 • Raport generowany jest automatycznie z naszego dedykowanego systemu. W razie potrzeby może  współpracować na nim wiele użytkowników.

Portal Online do analizy danych

Dedykowany system pozwala na łatwy dostęp do danych
dla wszystkich użytkowników, prowadzenie dokładnej inspekcji
z biura oraz budowanie bazy wiedzy o inwestycji. 
Największe korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron to: 

 

 • Lepsza komunikacja – wspólny obraz sytuacji w terenie, dostępny w jednym miejscu przez przeglądarkę internetową

 

 • Trafne decyzje – informacje umożliwiające szybką identyfikację oraz pomiar niezbędnych elementów 

 

 • Mniejsze koszty –  zmniejszenie kosztów pozyskania danych,
  ułatwienie rozmów pomiędzy stronami dzięki stałemu dostępowi online oraz umożliwienie dokładnego planowania prac

 

 • Bezpieczeństwo – ograniczenie prac inspekcyjnych w terenie oraz na wysokościach 

 

 • Budowanie bazy wiedzy o inwestycji – dokumentacja wykonana w różnych terminach, z możliwością odtworzenia stanu archiwalnego

Specyfikacja techniczna (Dron):

Wymiary Rozłożony, bez śmigieł, 810x670x430 mm (DxSzxW), Złożony, ze śmigłami, 430x420x430 mm (DxSzxW)
Przekątna 895 mm
Waga (z jednym gimbalem na dole) Około 3.6 kg (bez akumulatorów) Około 6.3 kg (z dwoma akumulatorami TB60)
Maksymalny udźwig 2.7 kg
Maksymalna masa startowa 9 kg
Częstotliwości pracy 2.4000-2.4835 GHz
5.725-5.850 GHz
Moc sygnału 2.4000-2.4835 GHz:
 • 29.5 dBm (FCC); 18.5dBm (CE)
 • 18.5 dBm (SRRC); 18.5dBm (MIC)
5.725-5.850 GHz:
 • 28.5 dBm (FCC); 12.5dBm (CE)
 • 28.5 dBm (SRRC)
Dokładność zawisu (Tryb P- z GPS)

Pionowo:

 • ±0.1 m(Z systemem wizyjnym)
 • ±0.5 m(GPS włączony)
 • ±0.1 m(RTK włączony)

Poziomo:

 • ±0.3 m(Z systemem wizyjnym)
 • ±1.5 m(GPS włączony)
 • ±0.1 m(RTK włączony)
Dokładność pozycjonowania RTK Z włączonym i ustanowionym sygnałem RTK
1 cm+1 ppm (poziomo)
1.5 cm + 1 ppm (pionowo)
Maksymalna prędkośc kątowa Przód/tył: 300°/s, Obrót: 100°/s
Maksymalny kąt nachylenia 30° (Tryb- P, Przedni system wizyjny włączony: 25°)
Maksymalna prędkość wznoszenia Tryb S:6 m/s
Tryb P:5 m/s
Maksymalna prędkość opadania (pionowa) Tryb S:5 m/s
Tryb P:3 m/s
Maksymalna prędkość opadania (w przechyle) Tryb S:7 m/s
Maksymalna prędkość Tryb S:23 m/s
Tryb P:17 m/s
Maksymalny pułap (m n.p.m.) 5000 m (ze śmigłami 2110, przy masie startowej ≤ 7 kg) / 7000 m (ze śmigłami 2195, przy masie startowej ≤ 7 kg)
Odporność na wiatr 15 m/s
Maksymalny czas lotu 55 minut
Wspierane kamery DJI Zenmuse XT2 /Z30 /H20 /H20T
Wspierane kombinacje gimbali Pojedynczy gimbal na dole, Podwójny gimbal na dole, Pojedynczy gimbal na górze, Gimbal na górze i na dole, Potrójny gimbal)
Stopień ochrony IP45
GNSS GPS+GLONASS+BeiDou+Galileo
Temperatura robocza -20°C do 50°C (-4°F do 122° F)
Zakres wykrywania przeszkód Przód/tył/lewo/prawo: 0.7-40m Góra/ dół: 0.6-30m
Pole widzenia Przód/ tył/ dół:65°(poziomo),50°(pionowo)
Lewo/ prawo/ góra:75°(pionowo),60°(poziomo)
Warunki pracy Powierzchnie z widoczną teskturą i odpowiednim oświetleniem (> 15 lux)
Zasięg wykrywania przeszkód 0.1-8m
Pole widzenia 30° (±15°)
Warunki pracy duże, rozpraszające, odbijające powierzchnie (odbijalność >10%)
Skuteczny zasięg 5m
Rozdzielczość kamery FPV 960p
Pole widzenia kamery FPV 145°
Klatkarz kamery FPV 30fpsOGÓLNE

Rozmiary 198 x 166 x 129 mm
Waga 787 ± 5g
Stopień ochrony IP4X
Moc 13 W
Wspierana platforma Matrice 300 RTK
Bezwzględna dokładność pomiarów Poziomo 3 cm, pionowo 5 cm*

* Przy użyciu misji mapowania z rozdzielczością GSD 3cm i prędkościa lotu 15 m/s z 75% współczynnikiem nakładania z przodu i 55% współczunnikiem nakładania z boku.

GIMBAL

System stabilizacji 3-osiowa (tilt, roll, pan)
Zakres drgań kątowych ±0.01°
Uchwyt Odczepiany DJI SKYPORT
Zakres pracy Tilt: -125° to +40°; Roll: -55° to +55°; Pan: ±320°

WIDEO

Format MP4
Rozdzielczość 16:9 (3840×2160)
Klatkarz 60fps

KAMERA Z ZOOMEM

Matryca Rozmiar matrycy (Still): 35.9×24 mm (matryca pełnoklatkowa)
Rozmiar matrycy (maksymalny obszar nagrywanego wideo): 34×19 mm
Efektywne piksele: 45MP Rozmiar piksela: 4.4 µm
Obiektywy: DJI DL 24mm F2.8 LS ASPH (z osłoną obiektywu
i pierścieniem balansującym / filtrem), FOV 84°
DJI DL 35mm F2.8 LS ASPH (z osłoną obiektywu
i pierścieniem balansującym / filtrem), FOV 63.5°
DJI DL 50mm F2.8 LS ASPH (z osłoną obiektywu
i pierścieniem balansującym / filtrem), FOV 46.8°
Karty: SD: klasa UHS-1 lub wyższa; Maksymalna pojemność: 128 GB
Formaty plików Photo / GNSS Raw Observation Data/ Image Log File
Rozmiar zdjęcia 3:2 (8192×5460)
Tryb pracy Capture, Record, Playback
Minimalny odstęp między zdjęciami 0,7 s
Czas naświetlania migawki Mechaniczna migawka: 1/2000-1/8 s
Elektroniczna migawka: 1/8000-8 s
Zakres przysłony f/2.8-f/16
ISO Zdjęcia: 100-25600
Wideo: 100-3200

WARUNKI PRACY

Temperatura robocza -20°C do 50°C
Temperatura przechowywania -20°C do 60°C

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię