facebook

Niwelator Topcon RL-H5A + Statyw + łata LS24

Producent: Producent Topcon

Produkt dostępny
Cena: 6 290,00 zł netto
Cena: 7 736,70 zł brutto
Dostawa: darmowa
Szczegóły produktu:

RL-H5A to najnowszy niwelator laserowy marki Topcon, czołowego producenta sprzętu pomiarowego na świecie. RL-H5A jest jednym z najlepszych niwelatorów laserowych dostępnych na rynku pod względem parametrów. Oprócz wyznaczania płaszczyzny poziomej zdefiniujemy również płaszczyznę pochyloną w jednym kierunku. Oznacza to, że fachowcy z branży budowlanej, specjalizujący się w pracach ziemnych i drogowych, mogą szybko i precyzyjnie wyznaczać spadki (np. boisk, parkingów, placów, etc.). RL-H5A to sprzęt dla wszystkich, którzy poszukują rozwiązania ekonomicznego w zakupie, ale zarazem niezawodnego, trwałego i zapewniającego bardzo wysokie dokładności i daleki zasięg pracy. Niwelator zmniejsza koszty używanych materiałów, skraca czas realizacji projektów, podwyższa dokładność i skutecznie eliminuje błędy wykonawcze, zwiększając konkurencyjność Twojego biznesu.

 

Zarówno układ optyczny, jak i elementy kompensatora niwelatora laserowego TopconRL-H5A wykonane zostały z najwyższą precyzją, zapewniając stabilną pracę z wysoką dokładnością 1,0 mm/20 m. Zarządzanie funkcjami lasera odbywa się za pośrednictwem panelu sterowania na instrumencie. Obsługa nie sprawia najmniejszych kłopotów, funkcje uaktywniają się natychmiastowo, po włączeniu zasilania sprzęt poziomuje się automatycznie. Podczas pracy z czujnikiem i łatą laserową uzyskujemy precyzyjny zestaw niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo.

Daleki zasięg wiązki laserowej niwelatora

Topcon RL-H5A oparty został o nowoczesną technologię Topcon Long Range, z wysoką szybkością obrotów głowicy (600 obr/min) - zapewniającą użytkownikom bardzo daleki zasięg przeprowadzanej pracy 800 m. Ponadto niwelator wyposażony został w specjalną diodę Topcon (2,0 mW), emitującą silnie skupione światło, przy pracach zewnętrznych na budowie niewidzialne dla oka ludzkiego, rozpoznawane za to przez czujniki laserowe. Dioda ta jest w stanie emitować sygnał laserowy na dalekie odległości, utrzymując jednocześnie milimetrową, bardzo cienką grubość wyświetlanej wiązki (wiązka nie rozszczepia się, na dużych odległościach nadal jest bardzo cienka, gwarantując wysoką dokładność pomiarów). Laser emituje światło widzialne, dzięki czemu w zamkniętych pomieszczeniach możemy pracować bez użycia czujnika laserowego. Niwelatory Topcon zapewniają najwyższą jakość wyświetlanej wiązki, co przekłada się zarówno na dokładność, jak i komfort pracy, sprzęt spełni wymogi nawet najbardziej wymagających, wielkoobszarowych inwestycji.

Niezawodny sprzęt pomiarowy dla profesjonalistów

Ten niwelator laserowy zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym jest dokładniejszy, szczególnie w przypadku pomiarów budowlanych. Między innymi dlatego dzięki RL-H5A uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt wyposażono w funkcję TILT, zabezpieczającą go przed niepożądaną zmianą wysokości ustawienia lasera. To znaczy, że nawet gdy ktoś nieumyślnie przestawi niwelator na budowie, Ty będziesz o tym wiedział – sprzęt automatycznie się wyłączy. RL-H5A jest odporny na działanie kurzu i wody. Ponadto głowica rotacyjna osłonięto szklanym korpusem, a obudowa lasera posiada dwa poręczne uchwyty, ułatwiające bezpieczne przenoszenie i ustawianie go na statywie.

Bogate wyposażenie zestawu do niwelacji

Topcon RL-H5A wyposażony jest w pakiet ładowalnych akumulatorków, które w zależności od warunków pracy zapewniają ok. 60 godzin ciągłej pracy – to ponad tydzień roboczy! Akumulatorki, mogą być w szybki sposób zdemontowane z szuflady zasobowej i zastąpione zwykłymi bateriami. Niwelator może być także zasilany z sieci za pośrednictwem zasilacza. W zestawie znajdziemy również nowy czujnik laserowy Topcon LS-80L, który ma możliwość odbioru sygnału na dalekich odległościach, uchwyt czujnika na łatę laserową, bardzo wytrzymały kufer transportowy, instrukcja w języku polskim, kartę gwarancyjną i świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy, wydane przez autoryzowany serwis Topcon w Polsce.

   
Parametry techniczne niwelatora laserowego  
Źródło światła widzialny, czerwony (635 nm), klasa 2
Dokładność 10 (1 mm/20 m)
Zasięg pracy 800
Pochylenie płaszczyzny 8,7% (w jednym kierunku)
Prędkość obrotów głowicy 600 obr/min
Zakres samopoziomowania
Zasilanie akumulatorki Ni-MH (w zestawie)
Czas pracy ok. 60 (akumulatorki), ok. 100 (baterie alkaliczne)
Klasa odporności IP66
Zakres temperatur pracy -20°C do +50°C
Wymiary 211 x 172 x 205 mm
Waga instrumentu 2,5
   
Parametry techniczne statywu  
Model Statyw aluminiowy 
Wysokość minimalna 1,1
Wysokość maksymalna 1,50
Głowica statywu płaska
Waga 3,0
   
Parametry techniczne łaty  
Marka Łata laserowa Nivel System LS-24
Długość łaty 2,4
Dodatkowe z libellą i pokrowcem

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię