Ładowanie…
facebook

Niwelator laserowy TOPCON RL-SV2S

Producent: Topcon

Produkt dostępny
Cena: 7 690,00 zł netto
Cena: 9 458,70 zł brutto
Dostawa: 19,00
Szczegóły produktu:

Model RL-SV2S to wielozadaniowy niwelator laserowy wyposażony w widzialną wiązkę lasera w kolorze czerwonym, wykonującym pomiaryz dokładnością 2,4 mm/50 m. Natomiast zakres pracy urządzenia z wykorzystaniem czujnika laserowego wynosi 800 m. Co więcej, precyzyjny laser gwarantuje wykonywanie dokładnych pomiarów zarówno w poziomie, jak i pionie.

Niwelator laserowy RL-SV2S umożliwia wykonywanie zadań nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także na zewnątrz. Płaszczyzna generowana przez urządzenie może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach – w zakresie 15% dla osi X i Y. Prędkość obrotów głowicy może być zmieniana w zakresie 300-600 obr/min, dzięki czemu niwelator może być wykorzystywany także do pracy z systemami sterowania maszyn.

Na komplet składają się:

Niwelator laserowy RL-SV2S 1 szt. Niwelator_laserowy_RL-SV2S_zestaw
Czujnik laserowy LS-80L 1 szt.
Uchwyt czujnika (na łatę) 1 szt.
Pilot (RC-60) 1 szt.
Akumulatorki (Ni-MH, BT-74Q)   1 szt.
Zasilacz (AD-15) 1 szt.
Kufer transportowy

1 szt.

 

 


 

Topcon RL-SV2S – niezawodny niwelator laserowy
Obsługa niwelatora Topcon RL-SV2S jest możliwa nie tylko za pomocą panelu sterującego z podświetlanym wyświetlaczem LCD, ale również poprzez pilot także wyposażony w wyświetlacz LCD. Ponadto, użytkowanie sprzętu jest niezwykle proste i intuicyjne – funkcje uaktywniają się natychmiastowo, co więcej, po włączeniu zasilania sprzęt automa

Pakiet ładowalnych akumulatorków zapewnia tydzień roboczy pracy na je

tycznie się poziomuje.dnym naładowaniu. Akumulatorki, mogą być w szybki sposób zdemontowane i zastąpione zwykłymi bateriami, przy stosowaniu których, czas pracy zwiększa się dwukrotnie, co zabezpiecza pracę lasera w przypadku, gdy zapomnimy naładować akumulatorki. Dzięki funkcji uśpienia działanie lasera może być zawieszone, co umożliwia oszczędzanie energii niwelatora laserowego Topcon RL-SV2S.

Niwelator laserowy o dalekim zasięgu

Technologia Topcon Long Range w połączeniu z wysoką szybkością obrotów głowicy zapewniają bardzo daleki zasięg przeprowadzanej pracy, nawet do 800 m. Laser wyposażony został również w nowoczesną diodę Topcon o mocy 2,4 mW, emitującą silnie skupione światło. Dioda ta jest w stanie emitować sygnał laserowy na dalekie odległości, utrzymując jednocześnie milimetrową, bardzo cienką grubość wyświetlanej wiązki. Co ważne, wiązka nie rozszczepia się i nawet na dużych odległościach pozostaje bardzo cienka, gwarantując wysoką dokładność pomiarów.

Co więcej, niwelator laserowy Topcon zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjne poziomowanie płaszczyzny laserowej. Sprzęt wyposażono w funkcję TILT, która zabezpiecza urządzenie przed niepożądaną zmianą wysokości ustawienia lasera. Model RL-SV2S jest odporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP66. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera posiada dwa poręczne uchwyty, ułatwiające bezpieczne przenoszenie i ustawianie go na statywie.

   
Parametry techniczne niwelatora laserowego  
Źródło światła laser widzialny, czerwony (635 nm), klasa 3R, 2.4 mW
Dokładność 10 (2,4 mm/50 m)
Zasięg pracy 800
Pochylenie płaszczyzny 15% (w obu osiach X, Y)
Prędkość obrotów głowicy 300/600 obr/min
Zakres samopoziomowania poziom / pion: 5°
Zasilanie akumulatorki Ni-MH (w zestawie)
Czas pracy Akumulatorki: ok. 55 godz. pracy, baterie alkaliczne: ok. 90 godz. pracy
Klasa odporności IP66
Zakres temperatur pracy -20°C do +50°C
Wymiary 196 x 177 x 217 mm
Waga instrumentu 2,7

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię