facebook

Niwelator optyczny Pomiar24 Xi-32 Zestaw

Producent: Pomiar24.pl

Produkt niedostępny
Niedostępny
Cena: 549,00 zł netto
Cena: 675,27 zł brutto
Niedostępny
Dostawa: 19,00
Szczegóły produktu:

Niwelatory optyczne Pomiar24 Xi-32 to instrumenty zapewniające bardzo precyzyjne pomiary różnic wysokości dla wszystkich, którzy szukają sprawdzonego sprzętu, odpowiedniego na każdą pogodę i na każdy plac budowy. Niwelator wyposażono w wysokiej jakości optykę gwarantującą bardzo dobrą jakość i czytelność obrazu. Magnetyczny kompensator umożliwia wykonywanie pomiarów także na terenach niestabilnych, gdzie statyw z niwelatorem mogą być narażone na ciągłe drgania. Niwelator przeznaczony jest między innymi dla geodetów, drogowców, budowlańców oraz archeologów.

Precyzyjny pomiar niwelatora optycznego

Dzięki dobrej optyce (luneta o powiększeniu 32x) niwelatory zapewniają dokładność rzędu 1 mm na 1 km podwójnej niwelacji. Poprzez tę optykę, urządzenie można stosować do wszelkich zadań budowlanych, nawet w miejscach zapylonych. Obraz w lunecie jest jasny i czytelny, co poprawia jakość odczytu pomiarów. Dodatkowo niwelator jest odporny na wstrząsy i drżenia. Wbudowany kompensator magnetyczny automatycznie poziomuje instrument i znacznie ułatwia pracę w miejscach o niestabilnym i drgającym podłożu, na przykład w pobliżu pracy ciężkich maszyn. Solidna obudowa, a także komponenty niwelatora zapewniają bezproblemową pracę.

Wygodna obsługa urządzenia pomiarowego

Sprzęt przystosowany jest do pracy z minimalną celową o długości 0,4m, co pozwala niwelować teren blisko stanowiska bez konieczności jego zmiany. Bezzakresowa leniwka koła poziomego pozwala precyzyjnie wycelować w łatę, a libella pudełkowa z lusterkiem umożliwia łatwe oraz szybkie spoziomowanie instrumentu. Sama kompaktowa, metalowa obudowa, a także lekkie i trwałe materiały konstrukcyjne sprawiają, że niwelator można stosować dosłownie w każdych warunkach. Niwelator optyczny jest przygotowany na pracę dosłownie wszędzie, dzięki czemu jest uniwersalnym urządzeniem pomiarowym.

W zestawie:

Niwelator optyczny Xi-32 1 szt.

Igła rektyfikująca 1 szt.

Pion sznurkowy 1 szt.

Kufer transportowy 1 szt.

Instrukcja obsługi 1 szt.

+Statyw Aluminiowy

+Łata teleskopowa 5m

Parametry techniczne niwelatora optycznego  
Długość lunety 190
Dokładność 1 km podwójnej niwelacji 1
Powiększenie 32
Średnica obiektywu 36
Pole widzenia 1``20`
Minimalna ogniskowa 0,4
Rodzaj kompensatora magnetyczny
Wodoszczelność IP54
Waga instrumentu 1,13

Statyw Aluminiowy

Łata teleskopowa 5m

 

1 opinia
 
Dodaj opinię
/5
Dobry, solidny niwelator, do budowy domków jednorodzinnych nie potrzeba niczego lepszego, a ten jest w dobrej cenie. Polecam.
autor: Marcin, 2020-07-30