facebook

Niwelator optyczny Topcon AT-B4A (grady) + statyw + łata 5m

Producent: Producent Topcon

Produkt dostępny
Cena: 1 690,00 zł netto
Cena: 2 078,70 zł brutto
Dostawa: darmowa
Szczegóły produktu:

Niwelator optyczny Topcon AT-B4A to instrument do bardzo precyzyjnych pomiarów różnic wysokości. Jest to nowa odsłona popularnego na rynku niwelatora Topcon AT-B4, który charakteryzuje się przede wszystkim najwyższą precyzją pomiarów, dzięki doskonałej japońskiej optyce. Luneta niwelatora o powiększeniu 24x zapewnia dokładność rzędu 2,0 mm na 1 km podwójnej niwelacji.

Niwelator wytrzymały na ciężkie warunki pracy

Nowoczesne niwelatory firmy Topcon są odporne na wibracje oraz wstrząsy. Posiadają wbudowany kompensator magnetyczny, który automatycznie poziomują instrument i ułatwiają dzięki temu pracę w miejscach o niestabilnym gruncie (np. na placu budowy, gdzie przejeżdżają ciężkie maszyny). Dodatkowo są wodo- i pyłoszczelne. Wygodna obsługa jest kolejnym plusem tego urządzenia do pomiaru. Bezzakresowa leniwka koła poziomego pozwala precyzyjnie wycelować niwelator w łatę, zaś libella pudełkowa z lusterkiem umożliwia łatwe i szybkie spoziomowanie instrumentu. Całość jest lekka i mała, a kompaktowa obudowa sprawia, że niwelatory te można umieścić na małym statywie.

Minimalna odległość od łaty

Istotną informacją jest to, że sprzęt przystosowano do pracy z minimalną celową o długości 0,2 m, co pozwala niwelować teren blisko stanowiska i bez konieczności jego zmiany. Wszystkie niwelatory Topcon, także niwelator AT-B4A, charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, dlatego mogą być używane praktycznie w każdym środowisku. Niwelatory wyposażono w pokrywę koła poziomego, która chroni przed kurzem i zarysowaniami. Ich zastosowanie jest bardzo różnorodne – od typowych prac budowlanych do prac geodezyjnych. Niwelatory wykorzystuje się do prac ziemnych, fundamentowych, budowy kanalizacji, a także prac brukarskich. Urządzenia te pomagają w wytyczeniach, pomiarach wysokości oraz ciągach niwelacyjnych.

Razem w zestawie:

niwelator optyczny AT-B4A 1 szt.

zasłonka lunety 1 szt.

igła rektyfikująca 1 szt.

kufer transportowy 1 szt.

statyw aluminiowy 1 szt.

łata teleskopowa 5m 1 szt.

instrukcja obsługi 1 szt

   
Parametry techniczne niwelatora optycznego  
Długość lunety 215
Dokładność 1 km podwójnej niwelacji 2,0
Dokładność 1 km podwójnej niwelacji z mikrometrem -
Obraz prosty
Powiększenie 24
Średnica obiektywu 32
Pole widzenia 1°25`
Zdolność rozdzielcza 4
Minimalna ogniskowa 0,2
Wodoszczelność IPX6
Waga instrumentu 1,7
   
Parametry techniczne statywu  
Model Nivel System SJJ1D
Wysokość minimalna 0,97
Wysokość maksymalna 1,5
Głowica statywu Wypukła
Waga 3
   
Parametry techniczne łaty  
Marka Nivel System
Długość łaty 5
Dodatkowe z libellą i pokrowcem

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię