facebook

Niwelator laserowy TOPCON RL-HV2S

Producent: Producent Topcon

Produkt dostępny
Cena: 12 590,00 zł netto
Cena: 15 485,70 zł brutto
Dostawa: darmowa
Szczegóły produktu:

Niwelator laserowy TOPCON RL-HV2S

Model RL-HV2S jest wielozadaniowym niwelatorem laserowym z widzialną czerwoną wiązką. Laser umożliwia pracę zarówno w poziomie jak i pionie z dużą dokładnością 2,4 mm/50 m. Zakres pracy niwelatora z czujnikiem laserowym wynosi 800 m. Sprzęt po włączeniu poziomuje się automatycznie.

 

Łatwe, szybkie i dokładne pomiary

RL-HV2S może pracować na zewnątrz jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Wyznacza wiązkę w poziomie bądź w pionie, płaszczyzna może być pochylana w jednym lub w dwóch kierunkach (w zakresie ±15% dla osi X i Y). Spadki ustawia się cyfrowo bądź z pilota zdalnego sterowania. Dzięki zmienności obrotów głowicy (300/600 obr/min) niwelator może pracować z systemami sterowania maszyn. 

 

Daleki zasięg - wiązka lasera bez ograniczeń 

Technologia „Topcon Long Range” i szybkość obrotów głowicy – zapewnia daleki zasięg pracy – 800 m. Laser posiada nowoczesną diodę Topcon (2,4 mW). Dioda jest wstanie emitować sygnał laserowy na dalekie odległości, utrzymując milimetrową, bardzo cienką grubość wyświetlanej wiązki (wiązka nie rozszczepia się, na dużych odległościach nadal jest bardzo cienka, gwarantując wysoką dokładność pomiarów).

 

Dokładny i niezawodny sprzęt

Niwelator posiada elektroniczny kompensator, który eliminuje drgania i zapewnia precyzyjne poziomowanie płaszczyzny. Sprzęt posiada funkcję TILT. RL-HV2S jest odporny na działanie kurzu i wody, klasa szczelności IP66. Głowica rotacyjna posiada szklany korpus, obudowa posiada dwa poręczne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie niwelatora.

 

 Dogodne zasilanie

Pakiet akumulatorów na jednym naładowaniu zapewnia tydzień roboczy pracy. Akumulatory mogą być zastąpione zwykłymi bateriami. Niwelator posiada funkcję "uśpienia" co umożliwia oszczędzanie energii. 

 

Długie użytkowanie 5 lat gwarancji

Niwelator jest poddawany najwyższym próbom wytrzymałościowym. Zapewnia stabilną prace, dzięki temu możemy pracować w trudnych warunkach terenowych. Od prawie 80 lat TOPCON dostarcza sprzęt pomiarowy, w których jakość stawia na pierwszym miejscu. Niwelator RL-HV2S objęty jest 5 letnią gwarancją.

 

Zestaw zawiera:

-Niwelator laserowy TOPCON RL-HV2S

- Czujnik LS-80X

- Uchwyt czujnika na łatę

- Instrukcja obsługi 

 

- Źródło światła laser widzialny, czerwony (635 nm), klasa 3R, 2.4 mW

- Dokładność ± 10” (2,4 mm/50 m)

- Zasięg pracy 800 m

- Pochylenie płaszczyzny ±15% (w obu osiach X, Y)

- Szybkość obrotów głowicy 300/600 obr./min

- Zakres samopoziomowania poziom/pion: ±5°

- Zasilanie akumulatorki Ni-MH (w zestawie)

- Czas pracy - akumulatorki: ok. 65 godz. pracy, baterie alkaliczne: ok. 120 godz. pracy

- Klasa odporności IP66

- Zakres temperatur pracy -20°C do +50°C

- Wymiary 196 x 177 x 217 mm

- Waga 2,6 kg

- Gwarancja 5 lat

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię