Dron DJI Phantom 4 RTK z oprogramowaniem 3DSurvey, abonamentem TPI NETpro UAV oraz dostępem do portalu Skysnap
Dron DJI Phantom 4 RTK z oprogramowaniem 3DSurvey, abonamentem TPI NETpro UAV oraz dostępem do portalu Skysnap
Dziękujemy za przesłanie zapytania, nasz zespół z radością udzieli odpowiedzi!
Przepraszamy coś poszło nie tak, spróbuj ponownie lub skorzystaj z formularza na stronie Kontakt.
+ oprogramowanie 3DSurvey (licencja wieczysta, jednostanowiskowa),
+ dostęp do poprawek sieci TPI NETpro UAV - abonament 100 godzin przez 12 miesięcy,
+ dostęp do portalu Skysnap przez 6 miesięcy za darmo!
Kompaktowe i precyzyjne rozwiązanie fotogrametryczne. Phantom 4 RTK zapewnia centymetrową dokładność mapowania przy wykorzystaniu mniejszej ilości punktów kontrolnych (GCP)
System pozycjonowania o centymetrowej dokładności
Nowy moduł RTK jest bezpośrednio zintegrowany z Phantomem 4 RTK, zapewniając w czasie rzeczywistym dane pozycjonujące o o centymetrowej dokładności, w celu poprawy dokładności metadanych obrazu. Zaraz pod odbiornikiem RTK znajduje się moduł GNSS, zainstalowany w celu utrzymania stabilności lotu w terenie o słabej jakości sygnału, przykładowo w mocno zaludnionych miastach. Połączenie tych dwóch modułów zapewnia Phantomowi 4 RTK optymalizację bezpieczeństwa lotu czy jednoczesnym zbieraniu precyzyjnych danych dla celów geodezji, mapowania terenu czy inspekcji.

Dodatkowo Phantom 4 RTK posiada możliwość dostosowania się do jakiegokolwiek zadania dzięki kilku opcjom połączenia:
- Połączenie z systemem pozycjonowania D-RTK 2 Mobile Station (dostępnym osobno)
- Połączenie z siecią stacji referencyjnych, wykorzystującą NTRIP (transport standardu RTCM poprzez protokół internetowy) za pomocą dongla 4G lub hotspotu WiFi
- Przechowanie danych obserwacji satelitarnej i późniejsze wykorzystanie ich w procesie Post Processed Kinematics (PPK)
TimeSync
Aby w pełni wykorzystać moduły pozycjonowania Phantoma 4 RTK, powstał TimeSync - nowy system, stworzony aby ustawiać w czasie rzeczywistym położenie kontrolera lotu, kamery i modułu RTK. Dodatkowo, TimeSync zapewnia wykorzystanie najdokładniejszych metadanych zdjęcia i koryguje dane pozycjonowania w centrum sensora - optymalizując wyniki w celu uzyskania centymetrowej dokładności danych pozycjonujących.
Precyzyjny sensor
Phantom 4 RTK posiada 1-calowy, 20 megapikselowy sensor CMOS. Migawka mechaniczna pozwala na mapowanie terenu bez widocznych szwów - zdjęcia pozbawione są efektu rolling shutter. Dzięki wysokiej rozdzielczości, Phantom 4 RTK może osiągnąć terenową wielkość piksela (GSD) równą 2.74 cm na wysokości 100 metrów. W celu zapewnienia niespotykanej dokładności, każdy egzemplarz przechodzi rygorystyczny proces kalibracji, podczas którego mierzone są dystorsje optyki. Parametry dystorsji są przechowywane i zapisywane w metadanych każdego obrazu, pozwalając oprogramowaniu do obróbki na dostosowanie obrazu do wymagań konkretnego klienta.
Dedykowana aplikacja do planowania lotu
Nowa aplikacja Ground Station RTK pozwala operatorom na inteligentną kontrolę Phantoma 4 RTK za pomocą dwóch trybów - trybu fotogrametrii (Photogrammetry) oraz trybu lotu po punktach (Waypoint Flight). Tryby planowania lotu dają możliwość wyboru trasy lotu przy jednoczesnym ustaleniu stopnia nakładania się obrazów, wysokości i prędkości przelotu, parametrów kamery i innych. Aplikacja posiada opcję bezpośredniego wczytywania plików KML w celu planowania lotu jeszcze w biurze. Nowościami są też tryb priorytetu migawki, pozwalający na utrzymanie stałej wartości ekspozycji na wszystkich zdjęciach, czy też alarm o silnym wietrze, ostrzegający operatora o locie w niesprzyjających warunkach.

Mobile SDK
Phantom 4 RTK jest kompatybilny z zestawem narzędzi programistycznych Mobile SDK, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja i personalizacja funkcji poprzez urządzenie mobilne.
System transmisji OcuSync
Zastosowany w Phantomie 4 RTK system transmisji OcuSync pozwala na stabilną i niezawodną transmisję obrazu o zasięgu do 5 km (w terenie wolnym od zakłóceń, CE).
Najbardziej profesjonalne oprogramowanie do przetwarzania zdjęć z BSP do zastosowań geodezyjnych.
3Dsurvey to intuicyjne i kompletne oprogramowanie służące do przetwarzania zdjęć z urządzeń BSP. Aplikacja jest kompatybilna ze sprzętem wielu producentów. Zawiera szeroki wachlarz narzędzi pomiarowych i oferuje wiele opcji importu oraz eksportu. Oprogramowanie to zostało stworzone przez geodetów z myślą o geodetach, inżynierom budownictwa czy też pozostałym osobom, które korzystają z w swojej pracy ze sprzętu BSP. Pozwala na wykonanie chmury punktów, modeli 3D, numerycznych modeli terenu oraz ortofotomapy. Dodatkowe funkcje pozwalają również na digitalizację szczegółów terenowych i wykonywanie profili wysokościowych.
Narzędzia CAD
3Dsurvey jest w pełni kompatybilne ze środowiskiem CAD, dzięki czemu nie jest wymagane zastosowanie specjalistycznego oprogramowania innych firm do skartowania map wraz z przypisaniem obiektów na właściwe warstwy. Pozwala na pomiar odległości, nachylenia, wysokości, powierzchni 2D lub 3D. Dzięki wbudowanym narzędziom CAD możesz zwiększyć efektywność swoich pomiarów.
Czas i bezpieczeństwo
Korzystając z zestawu BSP i aplikacji fotogrametrycznej jesteśmy w stanie wykonać pomiar terenowy w zdecydowanie krótszym czasie, a w szczególności na terenach trudno dostępnych tj. kopalnie odkrywkowe, autostrady czy wysypiska, gdzie pomiary mogą być niebezpieczne i w przypadku wykonywania pomiarów klasycznych grożą nam osunięcia skarp lub niebezpieczne substancje na składowiskach odpadów.
Pełen zestaw oprogramowania
W skład oprogramowania 3Dsurvey, jako głównego programu do przetwarzania zdjęć, wchodzą również dwie darmowe aplikacje - 3DsurveyPilot oraz 3DsurveyViewer. Pierwsza z nich służy do planowania nalotów fotogrametrycznych i jest ona kompatybilna z większością systemów bezzałogowych dostępnych na rynku. Dzięki drugiej z nich możemy zaprezentować i udostępnić wyniki swoich pomiarów.
Moduły obliczeniowe
Oprócz pomiarów odległości i powierzchni, 3Dsurvey może również porównać modele terenu z różnych okresów czasowych i wykonać bilans robót ziemnych. W czytelny sposób otrzymujemy ważne informacje o zmianach ukształtowania terenu inwestycji na przestrzeni czasu. Funkcję tą najczęściej wykorzystują kopalnie, gdzie bilans wydobytego urobku przedstawia się kwartalnie. Dzięki niej, zarządzenie składowiskami kruszyw, jest dużo prostsze i w krótkim czasie jesteśmy w stanie przeprowadzić bilanse miesięczne.
Sieć TPI NETpro składa się ze 141 stacji referencyjnych rozmieszczonych równomiernie na terenie Polski oraz na terenach przygranicznych. Jest to pierwszy w kraju ogólnopolski system udostępniający korekty do pomiarów GNSS w czterech systemach GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou.
Dane rejestrowane przez stacje referencyjne są przetwarzane przez oprogramowanie TopNET, następnie zaś na ich podstawie generowane są korekty do pomiarów GNSS w czasie rzeczywistym.

Raporty Pomiarowe
Na podstawie danych z drona nasi eksperci przeprowadzą dokładną analizę i pomiar wybranych przez Ciebie obszarów lub elementów. Szczegółowy raport podsumowuje pomiary terenu lub obiektu i wykryte rozbieżności. Największe korzyści to:
- Dokładny i obiektywny pomiar pozwalający na efektywną komunikację podczas podejmowania działań, zanim staną się one kosztowne.
- Możliwość szczegółowego porównania terenu lub obiektu z wykorzystaniem narzędzi online w różnych okresach użytkowania.
- Raport generowany jest automatycznie z naszego dedykowanego systemu. W razie potrzeby może współpracować na nim wiele użytkowników.
Portal Online do analizy danych
Dedykowany system pozwala na łatwy dostęp do danych
dla wszystkich użytkowników, prowadzenie dokładnej inspekcji
z biura oraz budowanie bazy wiedzy o inwestycji.
Największe korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron to:
- Lepsza komunikacja – wspólny obraz sytuacji w terenie, dostępny w jednym miejscu przez przeglądarkę internetową
- Trafne decyzje – informacje umożliwiające szybką identyfikację oraz pomiar niezbędnych elementów
- Mniejsze koszty – zmniejszenie kosztów pozyskania danych,
ułatwienie rozmów pomiędzy stronami dzięki stałemu dostępowi online oraz umożliwienie dokładnego planowania prac
- Bezpieczeństwo – ograniczenie prac inspekcyjnych w terenie oraz na wysokościach
- Budowanie bazy wiedzy o inwestycji – dokumentacja wykonana w różnych terminach, z możliwością odtworzenia stanu archiwalnego
DRON
Masa całkowita | 1391 g |
Przekątna | 350 mm (bez śmigieł) |
Maks. pułap | 6000 m n.p.m |
Maks. prędkość wznoszenia | Automatyczny lot: 6 m/s Manualna kontrola: 5 m/5 |
Maks. prędkość opadania | 3 m/s |
Prędkość maksymalna | Tryb A: 58 km/h Tryb P: 50 km/h |
Maksymalny czas lotu | ok. 30 min |
Zakres temperatury roboczej | 0°C do 40°C |
Częstotliwość operacyjna | 2,400 GHz do 2,483 GHz 5,725 GHz do 5,850 GHz |
Moc nadajnika (EIRP) | 2.4 GHz CE (Europe) / MIC (Japan) / KCC (Korea) :< 20 dBm 5.8 GHz SRRC(China) / FCC(United States)/NCC(Taiwan,China):< 26 dBm |
Zakres dokładności zawisu | RTK włączone i działające poprawnie: Pionowo: ±0,1 m; Poziomo: ±0,1 m RTK wyłączone Pionowo: ±0,1 m (Z pozycjonowaniem wizyjnym) ±0,5 m (Z pozycjonowaniem GPS) Poziomo: ±0,3 m (Z pozycjonowaniem wizyjnym) ±1,5 m (Z pozycjonowaniem GPS) |
System nawigowania | GPS/GLONASS |
Przesunięcie obrazu: | Położenie środka kamery względem centrum fazowego anteny D-RTK zgodnie z położeniem drona (36, 0, i 192 mm) zostało zastosowane do współrzędnych obrazu w danych Exif. Dodatnie punkty osi x, y oraz z drona wskazują odpowiednio przód, prawą stronę i dolną część drona. |
FUNKCJE MAPOWANIA
Dokładność mapowania** | Dokładność mapowania spełnia wymagania norm dokładności ASPRS dla ortofotomap cyfrowych klasy Ⅲ ** Rzeczywista dokładność zależy od otaczającego oświetlenia i wzorów, wysokości lotu, zastosowanego oprogramowania do mapowania i innych czynników podczas fotografowania. |
Rozmiar piksela terenowego (GSD) | (H/36.5) cm/piksel H oznacza wysokość drona względem sceny zdjęciowej (jednostka: m) |
Efektywność gromadzenia danych | Maks. powierzchnia robocza ok. 1 km² dla pojedynczego lotu (na wysokości 182 m., GSD wynosi ok. 5 cm/piksel, spełniając norm dokładności ASPRS ortofotomap cyfrowych klasy Ⅲ |
CZUJNIKI
Zakres prędkości | ≤50 km/s (2 m na ziemią) |
Zakres wysokości | 0 - 10 m |
Zakres roboczy | 0 - 10 m |
Zasięg detekcji przeszkód | 0,7 - 30 m |
Pole widzenia | Przód: 60° (poziomo), ±27° (pionowo) Dół: 70° (poziomo), 50° (pionowo) |
Częstotliwość mierzenia | Przód: 10 Hz Dół: 20 Hz Tył: 10 Hz |
Wykrywane powierzchnie | Powierzchnia o wyraźnej rzeźbie i odpowiednie oświetlenie (ponad 15 luksów) |
KAMERA
Matryca | 1" CMOS / 20 Megapixeli |
Obiektyw | Kąt widzenia 84° 8,8mm / 24 mm (odpowiednik formatu 35 mm: 24mm), przysłona f/2,8 - f/11, automatyczna ostrość: 1m - ∞ |
Czułość wg ISO | Wideo: 100 - 6400 (ręczny); 100-3200 (auto) Zdjęcia: 100 - 12800 (ręczny); 100-3200 (auto) |
Szybkość mechanicznej migawki | 8 - 1 / 2000 s |
Szybkość elektronicznej migawki | 8 - 1 / 8000 s |
Maks. wielkość obrazu | 3:2: 5472 × 3648 4:3: 4864 × 3648 |
Wspierane systemy plików | FAT32 (≤32 GB); exFAT (>32 GB) |
Tryby nagrywania wideo | H.264, 4K: 384x2160 30p |
Obsługiwane formaty zdjęć | JPEG |
Obsługiwane formaty zdjęć | MOV |
Obsługiwane karty SD | Micro SD Maks. pojemność: 128 GB Class10 albo UHS-1, wymagana prędkość nagrywania ≥ 15 MB/s |
Zakres temperatury pracy | 0° do 40°C |
GNSS
Moduł GNSS |
Moduł GNSS TTFF czasu dostrajania się odbiornika < 50 s Dokładność pozycjonowania: Pionowo 1.5 cm + 1 ppm (RMS); |
GIMBAL
Stabilizacja | 3-osiowa |
Zakres pracy (Pitch) | -90° do +30° |
Maksymalna prędkość obrotu | 90°/s |
Zakres wibracji | ±0.02° |
CZUJNIKI NA PODCZERWIEŃ
Zasięg wykrywania przeszkód | 0,2 - 7 m |
Pole widzenia | 70° (Poziomo); ±10°(Pionowo) |
Częstotliwość pracy | 10 Hz |
Środowisko pracy | Powierzchnia ze współczynnikiem odbicia > 8% (ściany, drzewa, ludzie itd.) |
APARATURA STERUJĄCA
Częstotliwość pracy | 2,400 GHz-2,483 GHz (Europa, Japonia, Korea) 5,725 GHz-5,850 GHz (USA, Chiny) |
Moc transmisji (EIRP) | 2,4 GHz CE / MIC / KCC: < 20 dBm 5,8 GHz SRRC / FCC: < 26 dBm |
Maksymalny dystans transmisji | FCC: 7km SRRC / CE / MIC / KCC: 5km |
Pobór mocy | 16 W |
Wyświetlacz | Ekran 5,5", 1920x1080, 1000cd/m², system Android, 4 GB RAM + 16 GB ROM |
Temperatura robocza | od 0° do 40° C |
HUB ŁADOWANIA PHANTOM 4
Napięcie | 17,5 V |
Temperatura robocza | od 5° do 40° C |
Pojemność | 4920 mAh |
Napięcie | 7,6 V |
Typ akumulatora | LiPo 2S |
Energia | 37,39 Wh |
Temperatura pracy | -20° do 40° C |
INTELIGENTNY AKUMULATOR (PH4-5870MAH-15,2V)
Pojemność | 5870 mAh |
Napięcie | 15,2 V |
Maksymalna moc ładowania | 160 W |
Typ akumulatora | 4S LiPo |
Energia | 89,2 Wh |
Masa netto | 468 g |
Temperatura robocza | od -10° do 40° C |
HUB ŁADOWANIA (WCH2)
Napięcie wejściowe | 17,3 - 26,2 V |
Napięcie wyjściowe | 8,7V 6A; 5V 2A |
Temperatura robocza | od 5° do 40° C |
ŁADOWARKA (PH4C160) |
Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.