facebook

Tachimetr elektroniczny GTS-105N - używany - SPRZEDANY

Producent: Topcon

Produkt niedostępny
Niedostępny
Cena: 4 490,00 zł netto4 990,00 zł
Cena: 5 522,70 zł brutto6 137,70 zł
Niedostępny
Dostawa: darmowa
Szczegóły produktu:

Tachimetr elektroniczny TOPCON GTS-105N - używany.

Stan idealny.

Gwarancja 6 miesięcy. Świadectwo autoryzowanego serwisu, w 100% sprawny, nowa bateria.

Wymienione komponenty:
- pakiety akumulatorów w baterii
- kabel ładowarki
- klawisze x2
- uszczelki instrumentu

Tachimetr elektroniczny GTS-105N należy do ekonomicznej linii produktów GREEN LABEL. Linia ta przeznaczona jest dla osób rozpoczynających działalność, które nie dysponują dużymi nakładami finansowymi oraz dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują do swoich prac zaawansowanych opcji, w które wyposażone są standardowe instrumenty.

GTS-105N należy do serii tachimetrów GTS-100N będącej rozwinięciem bardzo popularnej serii GTS-230N. Poszczególne modele różnią się między sobą dokładnością pomiaru kąta. Dokładność modelu określa ostatnia cyfra w ich nazwie, czyli GTS-105N to dokładność 5.

Innowacyjność serii GTS-100N polega na połączeniu znakomitej optyki, bardzo bogatego oprogramowania i nowoczesnej klawiatury. Dodatkowo w instrumentach tych znajdziemy silny i szybki dalmierz o zasięgu do 2300 m na jedno lustro. Ta na co dzień niewykorzystywana cecha okazuje się zbawienna przy pomiarach podczas mgły, mżawki czy podczas gdy lustro znajduje się np. w krzakach. Wysoką dokładność pomiaru odległości wynoszącą +/- 2 mm+2 ppm uzyskujemy przy niezwykle krótkim czasie wynoszącym 2,8 s (pomiar super precyzyjny - 0,2 mm), 1,2 s (pomiar precyzyjny - 1 mm), 0,7 s (pomiar zgrubny - 10 mm), 0,4 s (pomiar ciągły - 10 mm).

Całości dopełnia trwała, w pełni wodoszczelna konstrukcja, profesjonalne oprogramowanie, wyjątkowo wydajny system zasilania oraz nowy system odczytu kół pomiarowych niewymagający inicjacji instrumentu po włączeniu. Instrument jest wodoszczelny i pyłoszczelny (IP54). Dzięki temu praca jest możliwa również w przypadku opadów atmosferycznych.

Tachimetr posiada lunetę o 30x powiększeniu i bardzo dużej średnicy obiektywu aż 45 mm, dzięki temu nawet bardzo odległe cele będą wyraźnie widoczne. Duży, czteroliniowy wyświetlacz po obu stronach instrumentu posiada po 20 znaków w linii, rozbudowana klawiatura ma 24 ergonomiczne przyciski - sprawiają, że obsługa tachimetru jest komfortowa. Dodatkowo instrument posiada nową, lepiej widoczną czcionkę, zawierającą również polskie litery.

Wielką zaletą instrumentu jest zastosowanie nowoczesnego układu zasilania i wydajnej baterii. Tachimetr na jednej baterii umożliwia ciągły pomiar odległości (tracking) przez 9 h, a pomiar kątów przez 40 h. W praktyce oznacza to możliwość pracy w terenie przez kilka dni bez konieczności ładowania baterii (10 000 punktów). Instrument wyświetla dane o właścicielu wprowadzone przez nasz serwis. Instrument wyposażony jest w wewnętrzną pamięć pozwalającą na zapamiętanie aż 24 000 obserwacji lub punktów (do wytyczeń i osnowy). Każdemu punktowi oprócz numeru (alfanumerycznego) można nadać alfanumeryczny kod wprowadzony z 50-cio pozycyjnej biblioteki kodów lub ręcznie. Każda z tych informacji może składać się z 10 znaków. Współrzędne punktów mogą zawierać do 12 znaków (8 cyfr przed przecinkiem i 4 cyfry po przecinku). Pozwala to na stosowanie pełnych współrzędnych układu 1965.

Wbudowane programy: możliwość założenia 30 robót geodezyjnych (10 znakowa alfanumeryczna nazwa), repetycyjny pomiar kąta, pomiar wysokości niedostępnego punktu, pomiar i obliczanie czołówek, pomiar z ekscentrem celu kątowy i liniowy, obliczenie przecięcia prostej i płaszczyzny, pomiar współrzędnych (wprowadzenie współrzędnych stanowiska, wysokości instrumentu i pryzmatu), wcięcie wstecz na max 7 punktów (kątowe i kątowo-liniowe) z podaniem średniego błędu kwadratowego mo oraz błędów poszczególnych współrzędnych mx, my, mz, obliczenie pola powierzchni, rzutowanie na linię, wyznaczenie wysokości stanowiska (przeniesienie wysokości z kilku, maksymalnie 10 reperów z podaniem wartości błędu), tyczenie odległości i możliwość zapamiętania wartości koła poziomego po wyłączeniu instrumentu.

Nowy program Rzutowanie pozwala na wczytanie z pamięci punktów definiujących układ linii pomiarowej. Instrument zapamiętuje informacje o bieżącej i domiarze oraz informuje o definicji linii. W trybie tym możemy również tyczyć punkty. Nowością jest program trasy pozwalający na projektowanie i tyczenie zarówno osi głównej drogi jak i jej obu krawędzi wykorzystując kilometraż. Sama trasa projektowana jest za pomcą linii prostej, klotoidy, łuku kołowego i punktu wierzchołkowego.

Zestaw zawiera:
- Tachimetr GTS-105N
- Bateria (nowa)
- Waliza
- Ładowarka
- Narzędzia do rektyfikacji

Specyfikacja GTS-105N

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię