facebook

Laserowy system kontroli pracy maszyn Topcon LS-B110W Pro (bezprzewodowa transmisja sygnału (wireless))

Producent: Producent Topcon

Produkt niedostępny
Niedostępny
Cena: 16 900,00 zł netto
Cena: 20 787,00 zł brutto
Niedostępny
Dostawa: 19,00
Szczegóły produktu:

Topcon LS-B110W Pro bezprzewodowy, laserowy system wskaźnikowy dla maszyn budowlanych 1D

 

Laserowy system wskaźnikowy Topcon 1D to bardzo skuteczne i niedrogie rozwiązanie wspomagające prace maszyn budowlanych. System Topcon LS-B110W Pro na koparkę składa się czujnika montowanego na maszynie (z zasilaniem akumulatorowym), odbiornika kabinowego (komunikacja z czujnikiem LS-B110W odbywa się bezprzewodowo (wireless)) i uchwytu magnetycznego, system uzupełnia obrotowy niwelator laserowy (dokupowany oddzielnie). Niwelator laserowy wyznacza płaszczyznę odniesienia (poziomą lub pochyloną w jednym bądź w dwóch kierunkach). Czujnik laserowy, odbiera sygnał z niwelatora laserowego i za pomocą wskaźników LED informuje operatora o bieżącej wysokość, na jakiej ma ustawić element łyżkę)informacje te pojawią się także na odbiorniku kabinowym (Topcon RD-100W), który spełnia funkcje wyświetlacza. Tak skonfigurowany zestaw pozwala szybko i wydajnie realizować prace ziemne bez konieczności wykonywania pomiarów kontrolnych.

 • Uniwersalne rozwiązanie dla wielu typów maszyn (spycharki, koparki, koparko-ładowarki)
 • Szybsza praca, wyższa wydajność - maszyna może zrobić więcej w tym samym czasie
 • Wzrost dokładności pracy
 • Lepsza kontrola wykonanej pracy i materiału
 • wynikająca z dokładniejszego wyrównania powierzchni
 • Najtańsze rozwiązanie do kontroli pracy maszyn
 • Bardzo prosty montaż / demontaż czujników z maszyny, możliwość łatwego przełożenia na inną maszynę
 • Prosta obsługa
 • Mniejsze ryzyko popełnienia błędu przez człowieka
 • Mniej pomiarów pośrednich, ograniczenie liczby kontroli w trakcie pracy (pracę można kontrolować na bieżąco nie wychodząc z kabiny)
 • Możliwość rozbudowy systemu do automatycznych systemów 2D (czujnik LS-B110W współpracuje z systemami i komputerami Topcon 2D)
 • Bezprzewodowa transmisja sygnału do wyświetlacza kabinowego (RD-100W)

System składa się z czujnika laserowego LS-B110W (1) (wyposażonego w akumulator i ładowarkę), odbiornika kabinowego (wyświetlacz RD-100W) oraz uchwytu magnetycznego montowanego do lemiesza.

width=275

Opcję stanową: baza laserowa (rotacyjny niwelator laserowy).

Uwaga: jeden niwelator laserowy może podawać płaszczyznę odniesienia dla wielu maszyn.


Cechy produktu

Podczas wykonywania prac ziemnych maszynami pojawiają się problem związany z niwelacją . Dotychczas angażowano w ten proces dodatkowe osoby do pomiarów (czy ekipy geodezyjne). Budowy realizujące takie metody są często kosztowne, długotrwałe i wymaga specjalizacji i dużej dokładności. Czy można to zrobić prościej, dokładniej i szybciej

ROZWIĄZANIE TPI

Proces ten można zautomatyzować, uprościć i skrócić, korzystając z techniki laserowej, która ułatwia i przyspiesza prace na każdym etapie. Technologię laserową wykorzystamy w tym przypadku conajmniej na 2 sposoby:

width=344

1. Wykonując niwelację za pomocą niwelatora laserowego i łaty laserowej.

Wyznaczanie płaszczyzny poziomej i spadków za pomocą lasera jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż za pomocą niwelatora optycznego. Nie jest do tego potrzebna wykwalifikowana ekipa pomiarowa. Czujnik umieszczony na łacie laserowej sygnalizuje (za pomocą optycznego wskaźnika lub sygnału dźwiękowego) czy warstwa w badanym miejscu ma odpowiednią wysokość czy nie.

2. Dokonując niwelacji maszyną z zainstalowanym systemem kontroli Topcon 1D.

W rozwiązaniu tym system elektroniczny lasera, dzięki czujnikowi zainstalowanemu na ramieniu koparki, może kontrolować wysokość i spadek wykopu Praca jest dokładniejsza i szybsza. System Topcon LS-B110W Pro to gotowy zestaw mobilny, montaż nie sprawia problemu i może być przeprowadzony przez operatora maszyny bezpośrednio przed rozpoczęciem niwelacji, a po pracy elementy można schować do walizki.

width=324

Czujnik Topcon LS-B110W zamocowany jest do maszyny za pośrednictwem uchwytu magnetycznego (ten mocowany jest do ramienia za pomocą mocnych magnesów). Jasny i czytelny wyświetlacz diodowy na czujniku LS-B110W informuje operatora, czy ma w danym momencie obniżyć czy podnieść łyżkę. Ponadto LS-B110W ma możliwość bezprzewodowej transmisji sygnału do odbiornika RD-100W, a ten (spełniając funkcje wyświetlacza w kabinie) informuje operatora o bieżącym ustawieniu łyżki jest to istotne gdy uwarunkowanie pracy uniemożliwia operatorowi obserwację czujnika LS-B110W. Jeśli na niwelatorze zostanie ustawiony żądany spadek, operator może go zrealizować na podstawie wskazań czujnika, bez pomiarów, bez przeliczania i bez ryzyka błędu a przede wszystkim znacznie szybciej!

width=347

Niwelator ustawia się w osi drogi, boiska, placu (na jego obrzeżach), co pozwala wyznaczać płaszczyznę ze spadkiem bez konieczności przestawiania lasera. Operator maszyny może zmieniać ustawienia instrumentu zdalnie, za pomocą pilota. Prace ziemne często składają się z kilku etapów (np. niwelacji gruntu, drenaż, wykonania warstw podbudowy / ułożenia kruszywa (o różnych frakcjach), położenia nawierzchni. Technikę laserową Topcon można z powodzeniem zastosować na wszystkich etapach. Technologia bardzo ułatwia uzyskanie odpowiedniej grubości poszczególnych frakcji kruszywa. Zastosowanie czujnika Topcon LS-B110W na koparce pozwala operatorowi przygotować wykop z wyższą dokładnością. (bez przekopań) Na wszystkich etapach prac system laserowy pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Specjalistyczne firmy, które przy wykopach stosują niwelator optyczny, potrzebują na to więcej dniówek, zaś po przejściu na technologię laserową firmy Topcon czas operacji skraca się co najmniej o połowę. Zwiększona wydajność przejawia się także w ograniczeniu kosztów robocizny (krótszy czas pracy ludzi i oszczędność materiałów budowlanych). Przystępne koszty sprawiają, że technologia ta jest dostępna nawet dla najmniejszych firm.

width=251

Jak działa laserowy system Topcon LS-B110W Pro?

Niwelator emituje wiązkę lasera niewidzialną dla oka, odbieraną przez czujnik LS-B110W. Wiązka, wirując wokół pionowej lub pochylonej osi z prędkością kilkuset obr./min., tworzy płaszczyznę poziomą lub pochyloną, w jednym lub w dwóch kierunkach. Płaszczyzna ta (którą można precyzyjnie ustawić na panelu sterującym lasera) stanowi płaszczyznę odniesienia dla czujnika zainstalowanego na maszynie. Operator, kopiąc, obserwuje wskazania kolorowych diod na czujnikach. Pokazują one aktualne położenie łyżki względem płaszczyzny odniesienia i podają proste komunikaty: Opuść lemiesz, Podnieś lemiesz, Tak trzymaj. Informacje te są prezentowane także w kabinie operatora za pośrednictwem odbiornika Topcon RD-100W

Sposób pracy na podstawie wskazań czujników laserowych (na rysunkach pokazano czujnik zamocowany na koparce):

width=629

LS-B110W maszynowy czujnik laserowy

Głównym elementem systemu Topcon LS-B110W Pro jest czujnik laserowy LS-B110W. Czujnik laserowy z możliwością bezprzewodowej transmisji sygnału do kabiny operatora (RD-100W). Czujnik charakteryzuje się szerokim zakresem odbioru wiązki laserowej (25 cm), 360° co wpływa na większą kontrolę roboty. Mamy mozliwość współpracy z automatycznymi systemami sterowania maszyn Topcon 2D. Wysoka dokładność pracydostosowywana w zależności od potrzeb pomiędzy 4 ustawieniami (od 3 mm do 30 mm). Poziomica elektronicznasprawia że czujnik reaguje na pochylenie (lewo-prawo i przód-tył), dzięki czemu ułatwione jest ustawienie czujnika w pinie. We współpracy z systemami do kontroli pracy maszyn operator ma wszystko w zasięgu wzroku duży, czytelny wyświetlacz LED pomaga w kontroli wysokości prowadzonego lemiesza czy łyżki koparki. Wytrzymała konstrukcja obudowyz zabezpieczeniem gumowym narożników oraz ochrona przed odblaskami i błędnymi odczytami. Solidne mocowanie na maszcie za pomocą klamer - przy masztach manualnych lub uchwytu - przy masztach mechanicznych ((dokupowany oddzielnie). Wysoka odporność na działania wody i kurzu, potwierdzone klasą IP66. Pewny, niezawodny sprzęt - produkowane w Japonii.

 

OKIEM OPERATORA

Laser jest łatwy w obsłudze, sam się poziomuje, a wpasowanie w oś nie sprawia żadnego problemu. Nie muszę już trzymać się kołków, linek, a jedynie wysokości wskazywanej przez czujniki laserowe. Pomiar jest ciągły, w każdym punkcie na placu budowy wiem, na jakiej wysokości ustawić lemiesz. Na dodatek nie muszę nawet wychodzić z kabiny w celu zmiany ustawień lasera, bo sterowanie niwelatora odbywa się za pomocą pilota. Najważniejsze, że praca, którą wykonuję, jest dokładna. Niwelacja odbywa się z dokładnościami 6 mm lub 3 mm. Laser nie zwalnia z obowiązku prowadzenia maszyny. Czujnik LS-B110 tylko wskazuje, a ja poruszam lemieszem, dlatego dobre oko i sprawna ręka wciąż się liczą.- operator spycharki (7 lat doświadczenia na maszynach budowlanych).

   
Parametry techniczne czujnika laserowego  
   
Parametry techniczne wyświetlacza  
Dokładność (tryby pracy) 3, 6, 15, 30 mm
Zakres odbioru sygnału 25 cm, 360°
Sygnał bezprzewodowy-radiowy tak
Zasilanie Dc 10V-30V (zasilanie zewn.), 4 x baterie alkaliczne lub akumulator BT-68Q (opcja) (zasilanie wewn.)
Wodo- i pyłoszczelność IP66
Mocowanie na klamry

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!
Aby dodać opinię, Kliknij tutaj.

Dodaj opinię