Opinie o Nas

Jaki Niwelator laserowy nowej generacji?

09 maja 2024, Artykuły

Co to jest niwelator i do czego służy?

Niwelator to urządzenie pomiarowe używane głównie w budownictwie i geodezji do określania różnic wysokości między różnymi punktami na terenie. Służy do ustalania poziomu terenu lub powierzchni, co jest kluczowe podczas prac budowlanych, remontowych, drogowych czy ogrodniczych. Niwelator działa na zasadzie wykorzystania wiązki laserowej, która jest emitowana przez urządzenie i tworzy poziomą płaszczyznę, której wysokość jest znana. Dzięki niwelatorowi możliwe jest precyzyjne wyznaczanie punktów referencyjnych oraz kontrola wysokości terenu w różnych miejscach, co umożliwia wykonanie prac z dużą dokładnością i efektywnością.

Niwelatory laserowe nowej generacji

Niwelatory laserowe nowej generacji reprezentują zaawansowane narzędzia pomiarowe, które rewolucjonizują precyzję i efektywność prac budowlanych oraz geodezyjnych. Dzięki ich innowacyjnym funkcjom i technologiom, niwelacja terenu oraz wyznaczanie poziomów stają się bardziej dokładne, szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Te nowoczesne urządzenia charakteryzują się nie tylko standardowymi możliwościami poziomowania terenu, ale także oferują dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne wyszukanie kierunku, funkcja autowpasowania w spadek czy radiowy system sterowania.

DLA WYMAGAJĄCYCH DLA CENIĄCYCH INNOWACJE i KOMFORT
 • wysoka precyzja pomiarów (15”)
 • daleki zasięg (700 m)
 • bogata funkcjonalność
 • sterowanie maszynami budowlanymi (800 obr/min)
 • cyfrowa niwelacja – numeryczne wskazania różnic wysokości
 • łatwa obsługa, poręczny, przenośny sprzęt
 • wydajny system zasilania Li-ion (5000 mAh)
 • duży, czytelny wyświetlacz LCD
DLA SZUKAJĄCYCH INTELIGENTNYCH ROZWIĄZAŃ DLA PRACUJĄCYCH W TRUDNYCH WARUNKACH
 • funkcja autowpasowania w spadek
 • automatyczne wyszukanie kierunku
 • radiowy system sterowania (nawet do 100 m)
 • zunifikowany system zarządzania funkcjami dla całej serii laserów rotacyjnych
 • sprawdzony i skalibrowany sprzęt, gotowy do pracy (certyfikat kalibracji)
 • pancerna, wzmocniona metalowymi elementami obudowa (IP65)
 • szybkie poziomowanie, skuteczna eliminacja drgań (elektroniczny kompensator)
 • zabezpieczenie transportowe, solidna waliza transportowa
1

Niwelator laserowy czerwony czy zielony - jakie są różnice.

Decydując się na niwelator laserowy, warto wziąć pod uwagę, gdzie głównie będzie wykorzystywany. W przypadku prac wewnątrz pomieszczeń, szczególnie podczas remontów czy prac wykończeniowych, korzystne będzie zastosowanie niwelatora z wiązką zieloną. Jest ona 4-krotnie lepiej widoczna dla ludzkiego oka, co gwarantuje wyraźniejsze i bardziej precyzyjne linie na powierzchniach. Natomiast przy pracach na zewnątrz, takich jak prace brukarskie, kolor wiązki staje się mniej istotny, ponieważ będzie ona niewidoczna gołym okiem. W takiej sytuacji potrzeba zaopatrzyć się w czujnik który niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, wychwyci nam wiązkę lasera. Niwelator z wiązką czerwoną może być równie skuteczny, a często jest tańszą alternatywą. Ostateczny wybór zależy więc od indywidualnych preferencji oraz warunków pracy, zapewniając optymalne rezultaty niezależnie od środowiska.

Niwelator NL720 czy NL740 - który wybrać?

Niwelatory laserowe NL720 i NL740 stanowią doskonałe narzędzia dla profesjonalistów w branży budowlanej, oferując precyzyjne i skuteczne rozwiązania podczas wyznaczania poziomu terenu oraz spadków. Oba modele są rewelacyjne pod względem funkcjonalności i jakości pomiarów. Jednakże, jeśli prowadzimy firmę budowlaną, która często wykonuje prace związane z wyznaczaniem spadków, zdecydowanie polecamy model NL740.Sprzęt wyposażony został w system automatycznego wpasowania wiązki laserowej. Dzięki tej funkcji  w łatwy sposób można ustawić spadki. Niwelator laserowy NL740 doskonale sprawdzi się w zróżnicowanych warunkach budowlanych, przyczyniając się do zwiększenia efektywności i precyzji wykonywanych prac.

NL720G/NL720R

NL740G/NL740R

1

Nivel System NL740 - Funkcjonalność

Zachęcamy do obejrzenia filmu na naszym kanale Youtube w którym szerzej omówiliśmy możliwości niwelatora:

do góry