Opinie o Nas

Z jakim kompensatorem wybrać laser krzyżowy?

19 stycznia 2024, Artykuły

Rodzaj kompensatora a wybór lasera krzyżowego.

 Wybierając sprzęt, zazwyczaj chcemy by był trwały i prosty w obsłudze - instrumenty samopoziomujące zwalniają nas z obowiązku precyzyjnego poziomowania lasera przed rozpoczęciem pomiaru. Za tę funkcję odpowiada kompensator - automatycznie doprowadza wiązkę laserową do poziomu (lub pionu, jeśli nasz laser posiada taką funkcję) oraz umożliwia ustawienie urządzenia na nierównej powierzchni.

 Różnice między kompensatorem magnetycznym a elektronicznym.

 Przy wyborze lasera krzyżowego, warto zwrócić uwagę na możliwości kompensatora. Najbardziej popularnymi są kompensatory magnetyczne i elektroniczne.

 W kompensatorze magnetycznym wahadło, na którym umieszczone są pryzmaty łamiące, porusza się między dwoma magnesami, ustawiając w ten sposób oś celową lub linię laserową w poziomie.

 Kompensator elektroniczny wykorzystuje czujniki elektroniczne, takie jak akcelerometry, które mierzą zmiany położenia linii laserowej. Informacje te są przetwarzane przez układ elektroniczny, który steruje układem lustrzanym w celu automatycznego skorygowania położenia linii laserowej. Kompensatory elektroniczne są bardziej precyzyjne i reagują szybciej na zmiany, zapewniając bardziej stabilną i dokładną linię laserową.

 Kompensator magnetyczny wykorzystuje wahadło do kompensacji zakłóceń, podczas gdy kompensator elektroniczny korzysta z czujników elektronicznych i układów sterujących. Kompensatory elektroniczne są zwykle bardziej precyzyjne i skuteczniejsze w eliminowaniu zakłóceń.

do góry